Nukleáris Medicina - Izotóp­diagnosztika

Főoldal / Szakterületeink / Nukleáris Medicina - Izotóp­diagnosztika

Az izotóp vizsgálatok során kis mennyiségű radioaktív gyógyszereket (radiofarmakonokat) használunk diagnosztikus, ritkában terápiás célra.

Vizsgálataink számos betegség és állapot diagnosztizálására alkamasak, például daganatok, fertőzések, és az egyes szervek, szövetek funkciói is vizsgálhatók.

A radiofarmakont intravénás injekció formájában, ritkábban szájon át vagy belégzés útján juttatjuk a szervezetbe. A radioaktív anyag eloszlását a szervezetben mindig az adott vizsgálathoz használt radiofarmakon határozza meg.

A radiofarmakon által kibocsátott gamma sugárzást gamma kamerával detektáljuk, így információhoz jutunk  a radiofarmakon szervezetben megtett útjáról, eloszlásáról. A vizsgálat céljától és típusától függően 2D (planáris) vagy 3D (SPECT, Single-photon emission computed tomography) képeket készíthetünk. Orvosaink utasítására szükség esetén, a pontosabb diagnózis érdekében SPECT-CT ( a SPECT vizsgálatok computer tomográfiás vizsgálattal történő kiegészítése) felvételeket is készítünk.

Néhány gyakori vizsgálatunk:

Csontszcintigráfia: Csontdaganatok, csontáttétek, ízületi gyulladások, csontprotézisek állapotának vizsgálatára alkalmas módszer.

Veseszcintigráfia: A vesék vérátáramlásának, a veseszövet működésének, a húgyúti rendszer elfolyási zavarainak megítélésére, a két vese egymáshoz viszonyított működésarányának meghatározására használatos.

Pajzsmirigy szcintigráfia: A pajzsmirigyműködés felmérésére, egyes pajzsmirigy göbök funkcionális megítélésére alkalmas.

A vizsgálatok írásos kiértékelését 5 munkanapon belül juttatjuk el Páciensünk részére.

 

Árak

Aktuális árainkért kattintson ide!

Szakterület - kereső Orvoskereső

Blog

Géllakk okozta körömgomba és körömágy-gyulladás

Géllakk okozta körömgomba és körömágy-gyulladás

A sok nő által használt géllakk esztétikus, de nem feltétlenül praktikus megoldás, mivel sokaknál komoly egészségügyi problémákat, hosszú, több hónapos kezelést igénylő allergiás reakciókat is okozhat. Erről számol be Dr. Lőrincz Kende, a Semmelweis Egyetem Bőr- Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika adjunktusa. Tovább

Központi előjegyzés:

Hétfő – Csütörtök: 08:00 – 18:00

Péntek: 08:00 – 16:00

+36 1 550 7007

elojegyzes@semmelweispremium.hu

Social media