Gyakori kérdések - válaszok

ÁLTALÁNOS KÉRDÉSEK

ÁLTALÁNOS KÉRDÉSEK

Hogyan és hol tudok szerződni a Semmelweis Egészégügyi Kft.-vel?

A Semmelweis Egészségügyi Kft. honlapján tud tájékozódni: https://www.semmelweispremium.hu, vagy keressen minket az elojegyzes@semmelweispremium.hu email címen, illetve a +36-1-550-7007-es (Call Center) telefonszámon hétfőtől csütörtökig 08.00-18.00, pénteken: 08.00-16.00 között.

Milyen formában tudok szerződést kötni a Semmelweis Egészségügyi Kft.-vel?
A Szolgáltató és az Ügyfél az egyedi Szolgáltatási Szerződést írásban köti meg a szolgáltatás igénybevétele előtt, az első személyes találkozón.
Hol kapom meg a Szolgáltatási Szerződést?
Az Ügyfél az ellátás helyszínén kapja meg a Szolgáltatási Szerződést. A Szolgáltatási Szerződés kitöltése, elfogadása és megkötése kötelező, ennek hiányában a szolgáltatás igénybevétele nem kezdhető meg.
Kitől kapok időpontot műtétet megelőző vizsgálatra?
Az előzetes vizsgálatok időpontját (ezekre többnyire a műtét előtt néhány nappal kerül sor) klinikai kollégáink személyesen pontosítják Önnel.
Mikor kell fizetnem?
A fizetési határidőről a Szolgáltató Call Centeres kollégái, illetve műtétek esetén a klinikai kapcsolattartó ad tájékoztatást.
Hogyan és hol kell fizetni (készpénz, átutalás)?
A Szolgáltató által preferált fizetési mód az átutalás. Bizonyos szolgáltatások esetében a honlapon keresztül történő bankkártyás vásárlás is biztosított. Egyes esetekben a helyszínen bankkártyával, végső esetben pedig készpénzzel tud az Ügyfél fizetni.
Lehetséges-e a számla megbontása?
A számla megbontása nem lehetséges.
Lehetséges több részletben fizetni a beavatkozásokért?
100.000Ft feletti díjú fekvőbeteg ellátás esetén lehet részletekben is fizetni, de a beavatkozás előtt 48 órával az egész összegnek meg kell érkeznie a Szolgáltató bankszámlájára.
Kinek a nevére kérhetem a számlát?
Amennyiben a szolgáltatás számláját nem a saját nevére, hanem egészségpénztár, biztosító vagy más jogi személy nevére kéri, úgy emailben jelezze a penzugy@semmelweispremium.hu email címre az érintett harmadik fél céges adatait és a szükséges egyéb azonosítókat.
Műtét esetén ki lesz a kapcsolattartóm?
Amikor a Szolgáltató az árajánlatot kiküldi az Ügyfélnek, egyúttal az adott Klinikán dolgozó kapcsolattartónk (aki a beavatkozást, vizsgálatokat szervezi) is megkapja azt. Ő veszi fel az Ügyféllel a kapcsolatot emailben, ezt követően hozzá fordulhat kérdéseivel.
Mit tartalmaz a műtétre befizetett összeg?
A kiküldött árajánlat konkrétan tartalmazza, hogy a befizetett összeg milyen szolgáltatások ellentételezését foglalja magában, s esetleg melyeket nem.
Ha a műtét önhibámon kívül meghiúsul, (betegség, rossz eredmények) visszakapom a befizetett összeget?
Ha a beavatkozás valamilyen ok miatt szakmailag nem vállalható, úgy a ténylegesen elvégzett vizsgálatok díjának levonása után a maradék összeget a Szolgáltató visszautalja, amennyiben ezt az ügyfél a műtét előtt legalább 96 órával jelzi.
Mi történik, ha a műtét során derül ki, hogy a műtét a tervezett módon nem végezhető el?
Amennyiben a beavatkozás során olyan előre nem látható elváltozást észlel a műtétet végző team, mely a szakmai protokollok miatt a beavatkozás előre tervezett módon történő befejezését egyáltalán nem teszi lehetővé, úgy a felhasznált anyagokról, eszközökről, részben vagy egészben elvégzett személyes közreműködéssel összefüggő költségekről utólag történik az elszámolás; a fel nem használt anyagok, eszközök, munkafolyamatok költségét visszafizetjük a betegnek.
Milyen okból és a műtét előtt mennyi idővel mondhatom vissza a beavatkozást?
Az Ügyfél a beavatkozást bármely okból lemondhatja az árajánlatban feltüntetett különböző lemondási feltételekkel az alábbi email címen: elojegyzes@semmelweispremium.hu.
Mi történik, ha csak a műtétet megelőző napon mondom le a beavatkozást?
Amennyiben az Ügyfél a beavatkozást bármely okból nem veszi igénybe, és a műtét jelzett időpontjához képest legalább 48 órával előre írásban nem mondja le, úgy a Szolgáltató a beavatkozás korábban befizetett díjának 30%-át, de legalább 100.000 Ft-ot elállási díjként felszámol az Ügyfélnek.
Amennyiben az Ügyfél a beavatkozástól véglegesen eláll, úgy az elállási díj levonása után a díjkülönbözetet a Szolgáltató visszautalja.
Ha a műtétre a tervezettnél előbb kell befeküdni, vagy később kell távozni, milyen plusz költséget kell fizetnem?
A Szolgáltató által adott műtéti árajánlatunk ezt részletesen tartalmazza.
Ha a műtét során extra gyógyszerekre van szükségem, annak díját ki fizeti?
A beavatkozás során és/vagy azt követően előre nem látható, előzetes vizsgálattal nem kiszűrhető események miatt, közvetlen életmentést szolgáló vagy súlyos egészségkárosodást megelőző gyógyszerkészítmények költségét az árajánlat nem tartalmazza. Ezen extra gyógyszerkészítmények költségét - esetleges felhasználás esetén - a zárójelentés átvételéig kell megtéríteni a Szolgáltató részére.
Ha intenzív ellátásra kerül sor, annak mi a díjazása, ki fizeti?
Ha előreláthatóan intenzív terápiás ápolásra is szükség lesz, úgy annak költségeit az árajánlat tartalmazza.
Milyen esetben indokolt a Covid19 PCR-szűrés?
Az aktuális törvényi szabályozásnak és a Semmelweis Egyetem Klinikai Központja mindenkor hatályos járványügyi szabályainak megfelelően kell a Covid19 PCR-tesztet elvégezni. Ügyfelünk erről tájékoztatást klinikai kapcsolattartójától kap.
A műtéthez kapcsolódó Covid19 PCR-tesztet hol végeztethetem el?
A műtéthez kapcsolódó Covid19 PCR-tesztet saját szervezésben bárhol elvégeztetheti, de a tesztet igény esetén a Szolgáltató is megszervezi.
Meddig él az árajánlat?
Árajánlatunk 15 napig érvényes, ezen határidőn túl az ár változtatás jogát korlátlanul fenntartjuk.

BARIÁTRIA

BARIÁTRIA

Mikor kell befeküdni a műtéthez?
A műtét napján reggel 10.00 és 10.30 között várjuk Ügyfeleinket.
Mikor kell távozni a Klinikáról?
A távozás napján – mely általában a műtétet követő 2. nap – reggel 9.00 órakor kell az Ügyfélnek elhagynia a Klinikát.
Mi a fizetési határidő?
Legkésőbb 2 munkanappal a beavatkozással összefüggésben történő, a klinikán elvégzett első vizsgálat előtt várjuk a műtét teljes díját.
Egy összegben kell fizetni a műtéti díjat?
A műtét díját fizetheti részletekben is, de a műtét előtt 2 nappal a teljes összegnek meg kell érkeznie a Szolgáltató bankszámlájára.
Beveheti-e az Ügyfél a műtét napján a szokásos reggeli gyógyszereit?
A beavatkozás előtti aneszteziológiai konzultáción Ügyfelünk erről részletes tájékoztatást kap.
Étkezhet-e a műtét előtti reggelen az Ügyfél?
A beavatkozás előtti aneszteziológiai konzultáción Ügyfelünk erről részletes tájékoztatást kap.
Mit kell hoznia az Ügyfélnek a műtétre?
A Szolgáltató klinikai kapcsolattartója erről részletes információt fog adni.
Mikor van az első kontroll?
Az első kontroll időpontját az Ügyféllel az orvosa fogja egyeztetni, ez műtét típusától függően változhat.
Ha elkezdik a műtétet, de valamilyen oknál fogva (pl. tumor miatt) nem fejezik be milyen költség terheli a beteget?
Amennyiben a beavatkozás során olyan előre nem látható, elváltozást észlel a műtétet végző team, mely a szakmai protokollok miatt a beavatkozás előre tervezett módon történő befejezését egyáltalán nem teszi lehetővé, úgy a felhasználtanyagokról eszközökről, részben vagy egészben elvégzett személyes közreműködéssel összefüggő költségekről utólag történik az elszámolás, a fel nem használt anyagok, eszközök, munkafolyamatok költségét visszafizetjük a betegnek.
Ha megtörténnek a műtéthez szükséges vizsgálatok, de nem kerül sor a műtétre, milyen költség terheli az Ügyfelet?
Amennyiben a beavatkozás a vizsgálatok eredménye vagy a szakorvos döntése következtében szakmailag nem vállalható, úgy a ténylegesen elvégzett vizsgálatok díjának, és az adminisztrációs díj levonása után a maradék összeget a Szolgáltató visszautalja.
Milyen vizsgálatok szükségesek a műtéthez?
A beavatkozáshoz kapcsolódó kötelező előzetes vizsgálatok a következők:
  • Laborvizsgálat
  • Mellkas-röntgen
  • EKG
  • Hasi-UH
  • Gastroscopia altatásban
  • Helicobacter-szűrés
  • Sebészeti konzultáció (Csak a műtétet végző orvossal végeztethető el)
  • Aneszteziológus konzultáció (Csak az altatást végző orvossal végeztethető el)
A vizsgálatok díját az aneszteziológiai konzultáció kivételével a Szolgáltató által kiküldött árajánlat nem tartalmazza.
Milyen egyéb kiegészítő vizsgálatok jöhetnek még szóba, ezeknek mennyi az ára?
Ha az aneszteziológus úgy ítéli meg, hogy további vizsgálatok szükségesek, ezen esetekben várhatóan az alábbi kiegészítő vizsgálatokat kell elvégezni, melyek díját ajánlatunk nem tartalmazza.
  • Szív-UH
  • Kardiológiai konzultáció
  • Légzésfunkciós vizsgálat
  • Pulmonológiai konzultáció
  • Endokrinológiai konzultáció
  • Egyéb indokolt szakorvosi konzultáció
  • A szövettan költsége benne van a műtét árában?
    A műtéti protokollhoz tartozó szövettani vizsgálat díját a műtét ára tartalmazza.
    Kihez tudok fordulni, ha időközben bármilyen kérdésem lenne?
    A Szolgáltató klinikai kapcsolattartójához fordulhat kérdéseivel, emailben és telefonon is állunk rendelkezésére.

    KÉPALKOTÓ DIAGNOSZTIKA

    RÖNTGEN

    Milyen esetben kérhetek röntgenvizsgálatot?
    Leggyakrabban a csontok, ízületek fájdalma, baleseti csontsérülés, törés gyanúja, bizonyos mellkasi és hasi panaszok esetén ajánlják a röntgenvizsgálatot. Ezen okokból főleg a mellkasról, a végtagi csontokról és a gerinc különböző szakaszairól készül röntgenfelvétel.
    Milyen esetben kerülendő a röntgenvizsgálat?
    A röntgensugaraknak magzatkárosító hatása lehet, így a hölgy páciensek mindenképpen tájékoztassák a vizsgálat végzőjét, ha tudnak terhességükről, vagy fennáll annak lehetősége. A magzatkárosodás veszélye miatt a röntgenvizsgálatok kerülendők.
    Veszélyes lehet a röntgensugárzás?
    A modern röntgenkészülékek és a helyesen megválasztott vizsgálati forma mellett a szervezet elhanyagolható röntgensugárnak van kitéve. Gyermekvállalást tervező hölgyek, illetve fiatal nők és férfiak tekintetében a röntgenvizsgálatánál nagy körültekintésre van szükség. A vizsgálni nem kívánt testrészeket a sugárvédelem érdekében ólomköpennyel takarják le.
    Hogyan kell készülnöm a röntgenvizsgálatra?
    A vizsgálat bárkinél elvégezhető, ám a terhesség és szoptatás időszakában röntgenfelvétel készítése nem ajánlott. A röntgenvizsgálat általában nem igényel speciális előkészületet, kivétel a nyelőcső röntgen és a bél-ürüléses röntgen vizsgálat. Mindkét esetben éhgyomrot kell tartani a vizsgálat napján, nyelőcső röntgen esetében ital fogyasztása sem szabad. A vizsgálathoz folyékony kontrasztanyagot kell fogyasszon a páciens. A bél-ürüléses röntgen vizsgálatra 1 órával korábban kell érkezni.
    Mennyi ideig tart a vizsgálat?
    A legtöbb röntgenfelvétel elkészítése pár percet vesz igénybe. Kivételt képez a nyelőcső röntgen, ami 30 perc, a bél-ürüléses röntgen pedig akár 120-150 percet is igénybe vehet.
    Mikor kapom meg az elkészült leletet?
    A lelet öt munkanapon belül készül el, utána kollégáink egy leletkiküldő rendszer segítségével küldik ki titkosítva, e-mailen.

    CT

    Mi a CT-vizsgálat?
    A CT-vizsgálat során a vizsgált testrészről röntgensugár segítségével készítenek képeket a test hossztengelyére merőlegesen, több szeletben.
    Milyen CT-vizsgálatok léteznek?
    Natív, illetve kontrasztanyagos CT-vizsgálat létezik. A legtöbb vizsgálatot elegendő natívan végezni, hacsak a kezelőorvos vagy a radiológus másképp nem dönt, és a részletesebb képhez kontrasztanyag adását kéri. Ezen esetben a szakmai okok miatt kontrasztanyagos vizsgálatot végzünk, melynek költsége valamennyivel magasabb, mint a kontrasztanyag nélküli vizsgálaté.
    Hogy történik a vizsgálat?
    A páciens egy lassan mozgó asztalon fekszik a vizsgálat során, amely áthalad a CT-készülék közepén lévő kör alakú nyíláson. Az áthaladó testrészről készül a felvétel. A vizsgálathoz kapott kontrasztanyag legtöbb esetben intravénás, jód tartalmú. Kivételes esetben, a belek állapotának pontosabb megítélésére kért Enterográfiás CT esetében orális, folyékony a kontrasztanyag.
    Mennyi ideig tart a CT-vizsgálat?
    A vizsgálat időtartama 20-25 perc a vizsgálandó testrész kiterjedésétől függően.
    Mire számíthatok kontrasztanyagos CT-vizsgálat esetén?
    A kontrasztanyag beadása utáni percekben hirtelen melegség öntheti el az egész testet, és gyakori az erős vizelési inger, és a nyelv hátuljában jelentkező fémes ízérzet is.
    Hogyan készüljek kontrasztanyagos CT-vizsgálatra?
    Kontrasztanyagos CT-vizsgálatra csak megfelelő vesefunkciós laborértékek megléte esetén kerülhet sor. A vizsgálat előtt 6 órával már nem szabad enni, illetve hasi és kismedencei vizsgálatra minden esetben éhgyomorra kell menni. A metformin tartalmú cukorgyógyszert a vizsgálatot megelőző naptól a vizsgálat utáni napig el kell hagyni, inzulint be lehet a vizsgálat reggelén adni. Minden más gyógyszert be lehet venni, javallott a szénsavmentes víz fogyasztása a CT-t megelőzően.
    Mikor nem végezhető el a CT-vizsgálat?
    A kontrasztanyagos vizsgálatoknál előfordulhat, hogy jódérzékenység vagy a nem megfelelő vesefunkciós laborértékek esetén nem lehet a vizsgálatot elvégezni. Ellenjavallott várandósság és szoptatás ideje alatt is, a sugárterhelés miatt.

    MRI

    Mi az MRI-vizsgálat?
    Az MRI (Magnetic Resonance Imaging) eljárás nem használ röntgensugarat, hanem mágneses térben rádióhullámok segítségével készít képeket. Az MRI-vel elsősorban a lágyrészek vizsgálhatók, kiváló mindenféle lágyrész-eltérés (ínszakadás, porckorongsérv, szöveti eltérések) valamint gyulladás, és daganatos elváltozás kimutatására.
    Milyen MRI-vizsgálatok léteznek?
    Natív, illetve kontrasztanyagos MRI-vizsgálat létezik – a legtöbb vizsgálatot elegendő natívan végezni, hacsak a kezelőorvos vagy a radiológus másképp dönt, és kontrasztanyag adását kéri. Vannak olyan vizsgálatok, melyeknél határozottan javasolt a kontrasztanyag használata (has, medence, nyaki lágyrész, emlő…).
    Hogyan készüljek emlő MRI-r?
    Az emlő MRI egy speciális vizsgálat, mely a páciens menstruációs ciklusához kell, hogy igazodjon a legjobb eredmény érdekében. A ciklus 5-13 napja közé kell, hogy essen. A kontrasztanyag adása intravénás és erősen javasolt. Ez alól kivételt képez, ha a vizsgálni kívánt objektum implantátum, ilyen esetben elég a natív vizsgálat elvégzése. Az emlő MRI vizsgálatra feltétlenül el kell hoznia minden korábban készült emlődiagnosztikai leletét és azok képanyagát a lehető legpontosabb megítélés céljából.
    Van-e mellékhatása az MRI-vizsgálatnak?
    A vizsgálat teljesen fájdalommentes és veszélytelen, mellékhatása nem ismert.
    Mikor nem alkalmazható az MRI-vizsgálat?
    A pacemakerrel rendelkező személyeknél és mágnesezhető idegen testet (pl. repeszdarabok) vagy fémimplantátumokat (pl. sebészeti protézisek, aneurizma klip) hordozó személyeknél a testben található idegen anyag lehetséges kockázati tényezőt jelent, ezért a biztonsági szempontok miatt személyre szabottan szükséges döntést hozni a vizsgálatról. Ellenjavallat lehet a fémallergia, mert a kontrasztanyag ritkaföldfém tartalmú a mágnesezhetőség érdekében.
    Terhesség esetén végezhető MRI-vizsgálat?
    A terhesség első harmadában (trimeszterében) MRI-vizsgálat elvégzése nem javasolt. Legkorábban a negyedik hónap kezdetétől, a terhesség 13. hetét követően lehetséges MRI-vizsgálat elvégzése.
    Hogyan zajlik az MRI-vizsgálat?
    A betegnek mozdulatlanul, egyenletesen lélegezve kell feküdnie a vizsgálat végéig. Eközben erős berregő, zúgó hang hallható, amelynek elviseléséhez a beteg fejhallgatót vagy füldugót kap. A vizsgálathoz intravénás kontrasztanyag adása válhat szükségessé, mely a felvételek kontrasztosságának fokozását segíti. Ez a kontrasztanyag nem tartalmaz jódot.
    Meddig tart a vizsgálat?
    A vizsgálat a testrésztől függően 20-30 percig tart.

    UH

    Mi az ultrahang vizsgálat?
    A készülék vizsgálófeje ultrahang hullámokat állít elő, és a különböző testrészekről különböző módon visszaverődő hullámok segítségével felvételt készít a vizsgált testrészről.
    Melyek az UH-vizsgálat előnyei?
    Az ultrahang a legkíméletesebb, fájdalmatlan, káros hatással nem járó, emiatt korlátlanul ismételhető a vizsgálat.
    Milyen előkészületre van szükség UH-vizsgálat előtt?
    A legtöbb ultrahang vizsgálat nem igényel felkészülést. Hasi és kismedencei UH esetén javasolt az éhgyomorra történő megjelenés és a telt húgyhólyag. Ezért a vizsgálat előtt 6 órával nem szabad enni, de a telt hólyag miatt bőséges mentesvíz fogyasztása javasolt.
    Mikor kapom meg az UH-leletet?
    A vizsgálófej számítógéppel van összekötve, így a vizsgálatot végző orvos rögtön látja a képet, így a vizsgálat után azonnal kézhez kapja a leletet.
    Mennyi ideig tart az UH-vizsgálat?
    Egy régió vizsgálata kb. 15-20 percet vesz igénybe.

    PET/CT

    Mi a PET/CT?
    A PET/CT vizsgálatban két módszert egyesítenek: a PET és a CT technikát. Ezeket egy időben, egymás mellett alkalmazva lehetővé válik a normális és a kóros működési állapotok megjelenítése és a CT segítségével a testről készített merőleges metszetekkel azok pontos térbeli ábrázolása is.
    PET/CT berendezés legfőképp a daganatos betegségek diagnosztikájában fontos: már akkor is kimutathat kóros elváltozást, amikor a daganatot a hagyományos módszerekkel még nem lehet diagnosztizálni.
    Mi PET/CT előnye?
    Eredményesen, pontosan és biztonságosan mutatja a leggyakoribb rákos elváltozásokat, így feleslegessé tehet számos egyéb diagnosztikai vizsgálatot és beavatkozást. A vizsgálat lehetővé teszi, hogy "vértelen" módszerrel el lehessen különíteni a szervezetben a jó- és rosszindulatú folyamatokat. Egyetlen PET/CT vizsgálat során felvilágosítást képes adni arról, hogy a daganat csak egy szervben található, vagy már áttéteket képzett távoli szervekben is. A tomográf korán képes felismerni a rákos szöveteket, így lehetőség nyílik a betegség legkorábbi szakában a hatékony kezelés megindítására.
    Mi a vizsgálat menete?
    A vizsgálat előtt már nem szabad enni, de cukor- és szénsavmentes folyadékot bőven kell fogyasztani. Minden rendszeresen szedett gyógyszert be lehet venni a vizsgálatot megelőzően. Minden korábbi vizsgálati eredményt, előzményt és azoknak képanyagát amennyiben rendelkezik vele. A felvételek készítése 60-120 perccel a vizsgálati anyag beadása után kezdődik.
    Meddig tart a vizsgálat?
    A vizsgálat 15-30 percig tart. A vizsgálat befejezése után a betegnek 24 órában érintkezésmentesnek kell maradnia. 3-4 méteres távolságot kell tartania csecsemőktől, 20 év alatti személyektől és várandós hölgyektől.
    Mire kell figyelni a vizsgálat során?
    Terhesség és szoptatás esetén nem végezhető el a PET-CT vizsgálat. Cukorbetegeknél a vizsgálat előtt közel normális szintre kell csökkenteni a vércukrot. A beadott anyagnak a szervezetre gyakorolt kémiai hatása nincsen, az eljárás allergiás reakció szempontjából veszélytelen.

    MAMMOGRÁFIA - TOMOSZINTÉZIS

    Mi valójában az emlő tomoszintézis vizsgálat?
    A kétdimenziós, klasszikus mammográfiás vizsgálattal szemben, a legjobb minőségű és legrészletesebb képet az emlő tomoszintézis biztosítja. Ez egy háromdimenziós mammográfiás röntgen diagnosztikus vizsgálat. 30 fokos szögtartományban gyűjt adatokat, melyből a számítógép szoftver segítségével 1mm-es szeletvastagsággal emlőkként 15 kép készíthető. Az emlők vonalához jobban igazodó kompressziós tálcának köszönhetően a vizsgálat kevésbé kellemetlen, mint mammográfia.
    Végeznek-e mammográfiát?
    Intézményünkben kizárólag emlő tomoszintézis vizsgálatot végzünk, hagyományos mammográfiát már nem.
    Mi a komplex emlővizsgálat? Mit tartalmaz?
    Tomoszintézis elkészítése után, az orvos fizikálisan megvizsgálja a pácienst, majd azt követi az ultrahang vizsgálat.
    Hogyan történik a tomoszintézis vizsgálat?
    A felsőtestet szabaddá kell tenni, nyakláncot célszerű levenni. A vizsgálat álló pozícióban történik, a mellekről külön-külön készülnek felvételek, az összenyomás járhat némi kellemetlenséggel, de a vizsgálat nem fájdalmas és mindössze pár percig tart.
    Mikor ajánlott a vizsgálatot elvégezni?
    Panaszmentes nőknél 40 év felett évente, szűrő jelleggel javasolt a vizsgálatot elvégezni. Panaszmentesség esetén, szakmai protokoll betartásával, két tomoszintézis vizsgálatot egy éven belül nem készítünk el.
    30 év felett tomoszintézis vizsgálat korábbi emlődaganat, tapintott csomó/elváltozás, mellbimbó vagy bőr elváltozás, váladékozás / vérzés és lombikprogramban való részvétel esetén javasolt. Érzékeny emlők esetén a vizsgálatot ciklus első felében, csupán kényelmi szempontok alapján érdemes mérlegelni.
    Mikor nem javasolt az emlő tomoszintézis vizsgálat?
    Terhesség esetén csak emlő ultrahangot lehet végezni, tomoszintézist nem.
    Szoptatós kismamáknak és 30 év alatti pácienseknek csak rendkívüli esetben készül tomoszintézis vizsgálat.
    Emlőimplantátummal elvégezhető a vizsgálat?
    Az implantátumos emlőről speciális, Eklund-felvételeket készítenek röntgenasszisztenseink. Ezzel a technikával az implantátumok nem kerülnek nyomás alá, csak az emlőállomány, illetve hónalji régió vizsgálata történik meg. A vizsgálat nem okoz nagyobb kellemetlenséget, mint a hagyományos tomoszintézis.
    Hogyan kell az emlő vizsgálatra készülni?
    A vizsgálat előtt szükséges a bőrön lévő krémeket, izzadásgátlókat, kozmetikumokat eltávolítani, ugyanis néhány kozmetikum kóros eltérést utánozhat a felvételeken.
    Szoptatós kismamák esetében a vizsgálat elvégezhető?
    A vizsgálat elvégezhető szoptatós kismamák esetében is, azonban a szoptatás csak a vizsgálatot követő 24 óra eltelte után folytatható.
    Mikor kapom meg a leletem?
    A vizsgálat után az orvos azonnal megírja a leletet, ami automatikusan felkerül az EESZT rendszerbe is.

    PCCT

    Mi az a PCCT?
    A fotonszámláló számítógépes tomográfia (PCCT) a röntgen-számítógépes tomográfia (CT) legmodernebb formája. A röntgensugarakat fotonszámláló detektor segítségével számlálják.
    Mi a PCCT előnye?
    Jobb a jel és zaj arány a jelenlegi CT-detektorokhoz képest, csökkentett röntgendózis, jobb a térbeli felbontás, több kontrasztanyag megkülönböztetésének a lehetősége. Az orvosok olyan képekkel dolgozhatnak, amelyek még nagyon finom szöveti struktúrákat is megjelenítenek.

    ORTOPÉDIA

    ORTOPÉDIA

    Kitől kapok tájékoztatást a műtéttel kapcsolatban?
    Amikor a Szolgáltató az árajánlatot kiküldi az Ügyfélnek, egyúttal az adott Klinikán dolgozó kapcsolattartónk (aki a beavatkozást, vizsgálatokat szervezi) is megkapja azt. Ő veszi fel az Ügyféllel a kapcsolatot emailben, ezt követően hozzá fordulhat kérdéseivel
    Hány ágyas szobában leszek elhelyezve?
    Az Ortopédiai Klinikán kétágyas szobában történik az elhelyezés.
    Hogyan történik a műtét utáni rehabilitáció?
    Külön kolléga gondoskodik a betegek műtét utáni rehabilitációs elhelyezéséről (ha ezt a beteg állami rehabilitációs intézetben szeretné, akkor a műtét után mindenképpen haza kell menni).
    Van lehetőség a kórházból mentővel hazajutni?
    Ha a páciens igényli, van lehetőség magán mentővel térítés ellenében a hazaszállításra.
    Hány órakor engednek el?
    A páciensek klinikáról történő elbocsájtása a délelőtti órákban történik, de ez mindig függ a kezelőorvostól.
    Mikor van a látogatási idő?
    Minden nap délután 3-5 óra között van látogatásra lehetőség, de ez változhat az érvényes törvényeknek megfelelően.
    Hozzátartozó bent aludhat a kórteremben térítés ellenében?
    Ha a páciens gyermek, akkor lehetőség van a szülőnek/hozzátartozónak bent maradnia a gyermekkel, és ebben az esetben ezt a szolgáltatást nem kell külön téríteni.
    Milyen felszereltségű a kórterem?
    Hűtő, TV, WIFI, légkondicionáló és külön fürdőszoba tartozik a Semmelweis Kft. kórtermeihez.
    Biztosít étkezést a Szolgáltató?
    A Szolgáltató a szerződött páciens étkezését – az esetleges speciális étkezést is beleértve, személyre szabott megrendelés formájában – biztosítja.
    Mikor kell fizetnem a műtétet és hogyan?
    A beavatkozáshoz tartozó első vizsgálat előtt 2 nappal az árajánlatban feltüntetett módon kell utalni.
    Hogy zajlanak a műtét előtti vizsgálatok?
    Amennyiben elfogadta az árajánlatot, klinikai kapcsolattartónk fogja Önt keresni, hogy egyeztessenek a további teendőkről. A műtét előtti kivizsgálás része a mellkasröntgen, vérvétel, vércsoport-meghatározás és az EKG. Azonban ebben műtétenként és betegenként történhet változás.
    Hol történnek a műtét előtti vizsgálatok?
    A műtét előtti vizsgálatok helyszíne a Központi Betegellátó Épület (Üllői út 78/B). A bejelentkezéshez szükség lesz személyi igazolványra, TAJ kártyára és lakcímkártyára.
    Milyen orvosi dokumentumokat vigyek magammal a műtéthez?
    Befekvéskor hozza magával a beavatkozáshoz kapcsolódó összes leletét, orvosi dokumentációját.
    Mikor történik a műtét utáni varratszedés?
    Műtét után a varratszedést, illetve az első ambuláns vizsgálatot az operáló orvossal tudják majd egyeztetni.
    A műtét ára tartalmazza az implantátum árát?
    A műtét díja nem tartalmazza az implantátum árát, ezt az árajánlatban külön tüntetjük fel.

    SZEMÉSZET

    LENCSECSERE/SZÜRKEHÁLYOG-MŰTÉTEK

    Legkésőbb meddig viselhetek kontaktlencsét a műtét előtt?
    A lágy kontaktlencse viselése a műtét előtt egy héttel, a kemény kontaktlencse viselése négy héttel a beavatkozás előtt kerülendő, ebben az időszakban szemüveg viselete javasolt.
    Ehetek-e, illetve a gyógyszereimet bevehetem-e műtét előtt?
    Ha a műtét nem altatásban történik, úgy természetesen étkezhet a műtét előtt és a szokásos gyógyszereit is beveheti (kivéve, ha vérhígító készítményt használ, azt kérjük, az orvossal egyeztesse az előzetes vizsgálat alkalmával a műtét előtt).
    Ha altatásban/bódításban) történik a műtét, ehetek-e, illetve bevehetem-e a gyógyszereimet?
    Ennek egyeztetése az aneszteziológiai konzultáció alkalmával történik az aneszteziológussal.
    Viselhetek-e sminket műtétkor?
    Műtét előtt ne viseljen sminket.
    Mit hozzak magammal a műtétre?
    • korábbi zárójelentéseit
    • rendszeresen szedett gyógyszereit
    • pizsamát, hálóinget, papucsot (steril műtőbe utcai ruhában nem mehet be)
    Mikor távozhatok műtét után a klinikáról?
    A beavatkozás végeztével egy-két óra megfigyelés után távozhat a klinikáról.
    Altatás esetén mikor távozhatok a klinikáról?
    Altatás esetén műtét után egy-két óra megfigyelés után távozhat a klinikáról.
    Hozzak magammal kísérőt?
    Minden ügyfelünknek azt ajánljuk, hogy kísérővel távozzanak a beavatkozás után.
    Mikor van a műtét utáni kontroll időpontja?
    Az első kontroll időpontja műtét másnapján esedékes, majd a második kontroll egy héttel a műtét után.
    Vezethetek gépkocsit a műtétet követő héten?
    Nyugodtan folytathatja mindennapi életét, amennyiben az egyéb feltételek adottak, természetesen vezethet gépkocsit is.
    Mire figyeljek a műtét után?
    A műtét után 2 hétig ne kerüljön víz a szemébe (ha lehet, ne mosson hajat legalább egy hétig)
    Mindenképpen kerülje a nehéz tárgyak emelését, hajolgatást, ne menjen edzőterembe legalább két hétig, és uszodába sem 4 hétig.
    Mennyi a teljes gyógyulási idő?
    A teljes gyógyulás időtartama kb. 4-6 hét.
    Kell napszemüveget használnom a műtét után?
    A szem kímélete miatt javasolt az UV szűrős napszemüveg használata a műtétet követően.
    Mit tegyek, ha a műtétet követő órákban fájdalmam van?
    Amennyiben kényelmetlen érzés jelentkezik a műtött szemben, nyugodtan vegyen be fájdalomcsillapítót, és a másnapi kontroll alkalmával jelezze a fájdalmat orvosának.
    Milyen panaszok jelentkezhetnek műtét után?
    Jelentkezhet fényérzékenység, könnyezés, csípő érzés, melyek általában maguktól megszűnnek egy-két nap múlva.
    Meddig használjam a szemcseppet?
    A felírt szemcseppet az előírásnak megfelelően és ideig alkalmazza.
    A másik szemem mikor műthető?
    Amennyiben orvosával konzultálva mindkét szemen elvégzett műtét mellett döntöttek, a két műtét általában egy hét különbséggel kerül elvégzésre.

    SZÜLÉSZET

    SZÜLÉSZET

    Mikor kell az elfogadott árajánlatban megadott összeget befizetni?
    Fizetési határidő: Legkésőbb 15 naptári nappal a szülés tervezett időpontja előtt.
    Mi a klinikára történő befekvés pénzügyi feltétele?
    A teljes díj határidőben történő beérkezése a Szolgáltató bankszámlájára.
    Ha a szülésre a tervezett időpont előtt kerül sor, mikor tudok fizetni?
    Amennyiben a szülésre a tervezettnél hamarabb kerülne sor, a díj kiegyenlítésének határideje legkésőbb a klinikáról történő elbocsájtás napja.
    Ha beindul a szülés, mi történik a klinikán?
    A Társaságunkkal szerződött kismama a Klinikára érkezést követően először a vizsgálóba kerül. Innen a szülés folyamatától függően a vajúdóba vagy rögtön a szülőszobára viszik. Szülést követően a gyermekágyas osztályon egy-, vagy kétágyas szobában helyezik el.
    Milyen felszereltségű (pl. kád, zuhanyzó, labda) és hány ágyas a szülőszoba?
    A szülőszoba egyágyas. A felszereltsége: zuhanyzó, ágy, szekrény, a szülést segítő labda, bordásfal.
    Hány ágyas a gyermekágyas szoba?
    A gyermekágyas szoba kétágyas lehet. Sajnos a szülések számának kiszámíthatatlansága miatt előfordulhat, hogy többágyas szobát tudunk biztosítani, de minden esetben megteszünk mindent, hogy az első napokat a lehető legnagyobb kényelemben tölthessék az új családtaggal.
    Előfordulhatnak olyan esetek, amikor az újszülött állapota miatt indokolttá válik az édesanya újszülött osztályhoz közeli elhelyezése, ilyenkor az édesanya háromágyas szobába kerül.
    Meglátogathatják a kismamát a gyermekágyas osztályon?
    Az érvényes törvényeknek megfelelően a látogatásra az alábbi szabályok vonatkoznak: A kismamához naponta legfeljebb két látogató mehet be (külön-külön), személyenként maximum 30 perces időtartamra, vagy egy látogató maximum 60 perces időtartamra. Ez a szabályozás a mindenkori járványhelyzet függvényében módosulhat, kérjük, érdeklődjön az aktuális szabályokról klinikai kapcsolattartójánál.
    Amennyiben hozzátartozó/férj ezt szeretné, és a kismama is hozzájárul, ott lehet más is a szülésen?
    Igen, természetesen, de a szülésen egy időben mindig csak egy hozzátartozó lehet jelen.
    Étkezést biztosít a Szolgáltató?
    A Szolgáltató a szerződött kismama étkezését - az esetleges speciális étkezést is beleértve, személyre szabott megrendelés formájában - biztosítja.
    Ha a természetes szülés helyett császármetszést kell végrehajtani, annak díját hogyan és mikor kell rendezni?
    Amennyiben a természetes szülés helyett császármetszést kell végezni, a különbözetet utólag kell rendezni. A díj kiegyenlítésének határideje legkésőbb a klinikáról történő elbocsájtás napja.
    Van-e lehetőség szülésznő-választásra?
    Sajnos a szülés kiszámíthatatlan időpontja miatt nincs garantált lehetőség arra, hogy választott szülésznő garantáltan jelen legyen a szülés során, ugyanakkor kizárólag felkészült és tapasztalt szülésznők állnak rendelkezésre minden további költség nélkül is.
    Mi történik, ha az orvosom – akadályoztatás miatt – nem tud a szüléskor jelen lenni?
    Ha a kért orvos bármi miatt akadályoztatva van, úgy Ön választhat egy rendelkezésre álló másik tapasztalt klinikai kollégát, vagy akár saját döntése alapján elállhat a fizetős szüléstől. Ebben az esetben Társaságunk a „Díjak, költségek – szülés” dokumentumban rögzítettek szerint jár el.
    Mit jelent, hogy a szolgáltatások ára tartalmazza az ápolási költségeket?
    Az ápolási díj tartalmazza a nővér, a csecsemős nővér, a szülésznő, a védőnő munkadíját, az elhelyezést és a személyre szabott étkezést is.
    A beavatkozás díja alatt pontosan mit értünk?
    A beavatkozás díjában a szülés, az azt közvetlenül megelőző laborvizsgálatok díja egyaránt benne található.
    Meg lehet kapni előre a szüléshez kapcsolódó Beleegyező Nyilatkozatot és a Szolgáltatási Szerződést?
    Abban az esetben, ha a kismama elfogadta árajánlatunkat, a Szolgáltatási Szerződést és a Beleegyező Nyilatkozatot a klinikai kapcsolattartónk adja át a kismamának az első személyes találkozó alkalmával, illetve átveheti a kismama kapcsolattartónktól minden egyéb napon 7.00 és 13.00 között.
    A kismamának mit kell magával vinnie saját maga és az újszülött részére a kórházba?
    A kórházi tartózkodásra és az újszülöttre vonatkozó kérdésekkel kapcsolatban a kismamát szóban és írásos formában is részletesen tájékoztatják a klinikai kapcsolattartók.
    Meg lehet-e látogatni előzetesen a kórház szülészeti osztályát?
    A szülészeti osztály megtekintését a védőnők szervezik. Ennek lehetősége a mindenkori járványhelyzet függvényében módosulhat, kérjük, érdeklődjön az aktuális szabályokról a kapcsolattartójától.
    A megbeszélt idő előtt szeretnék befeküdni, annak van-e plusz költsége?
    A bentfekvés napidíját árajánlatunk tartalmazza. Ha saját kényelme miatt szeretne előbb befeküdni a klinikára, az csak a klinika szabad kapacitásainak a függvényében, plusz költség ellenében teljesíthető. Ennek a plusz költségnek a rendezéséről az árajánlatban tájékozódhat.
    Az árajánlat tartalmazza az előzetes vizsgálatokat és azok díját. Ezek pontosan milyen vizsgálatok, és mikor kell elvégezni azokat?
    Ezeket a laborvizsgálatot a 36-37. héten kell elvégezni: vérkép, vizelet, máj-vesefunkció, vércsoport és ellenanyag-vizsgálat.
    Hogyan állhatok el a szerződéstől?
    A Kismama a szerződést írásos formában mondhatja le az árajánlatban feltüntetett módon, feltételekkel és időkorlátok között.
    A szülés árában benne van az újszülött ellátása is (kötelező oltás, hallásvizsgálat stb.)?
    Az újszülött alapellátása benne van az árban.
    Amennyiben császármetszésre van szükség, akkor is 48 óra a kötelező benttartózkodás?
    Császármetszés esetén is 48 óra a kötelező benttartózkodás a klinikán.
    Van lehetőség dietetikai tanácsadásra?
    Igen, az időpont miatt kérjük, egyeztessen klinikai kapcsolattartójával.

    UROLÓGIA

    UROLÓGIA

    Kitől kapok tájékoztatást a műtéttel kapcsolatban?
    Amikor a Szolgáltató az árajánlatot kiküldi az Ügyfélnek, egyúttal az adott Klinikán dolgozó kapcsolattartónk (aki a beavatkozást, vizsgálatokat szervezi) is megkapja azt. Ő veszi fel az Ügyféllel a kapcsolatot emailben, ezt követően hozzá fordulhat kérdéseivel.
    Kitől kapok időpontot az előzetes vizsgálatokra?
    Az előzetes vizsgálatok időpontját (ezekre többnyire a műtét előtt néhány nappal kerül sor) klinikai kollégáink személyesen pontosítják Önnel.
    A műtét előtti vizsgálatokat hol végeztethetem el?
    A műtéthez szükséges vizsgálatokat (vérvétel, ultrahang-vizsgálat stb.) klinikánkon tudja elvégeztetni. Ennek szervezésében kapcsolattartónk fog segíteni.
    Benne van az előzetes vizsgálat a műtét árában?
    Amennyiben árajánlatunkban az előzetes vizsgálat(-ok) díja nincs külön feltüntetve, úgy az a beavatkozás díjában már benne van.
    Elfogadják-e a máshol készült vizsgálatokat, ha igen, akkor kevesebbet kell fizetnem?
    Igen, a más intézményben készült vizsgálatokat is elfogadja a Szolgáltató. Azonban azokban az esetekben, amikor a beavatkozás díja tartalmazza az előzetes vizsgálatok díját, nem áll módunkban szolgáltatásunk díját a máshol elvégzett, a műtét elvégzéséhez szükséges vizsgálatok díjával csökkenteni.
    Meddig érvényesek az elvégzett vizsgálatok?
    Az elvégzett vizsgálatok egy hónapig érvényesek.
    Ha vidékről érkezem, lehetőség van-e arra, hogy a műtétet megelőző napon befeküdjek?
    A klinika szabad kapacitásainak a függvényében teljesíthető a kérés, annak mindenkori ápolási napidíját árajánlatunk tartalmazza.
    Hány ágyas szobában leszek elhelyezve?
    A páciensek elhelyezése egyágyas szobákban történik.
    Milyen felszereltségű a betegszoba?
    A szobákban fürdőszoba, tévé, hűtőszekrény és wifi található.
    Étkezést biztosít a Szolgáltató?
    A Szolgáltató a szerződött páciens étkezését – az esetleges speciális étkezést is beleértve, személyre szabott megrendelés formájában – biztosítja.
    Mikor van látogatási idő?
    Minden nap délután 16.00-18.00 óra között van látogatásra lehetőség, de ez az érvényes szabályozásnak megfelelően változhat. Ezt, kérjük, egyeztesse kapcsolattartójával.
    Hogyan történik az urológiai/andrológiai ultrahang-vizsgálat?
    A vizsgálat előkészületet nem igényel, nincs szükség arra sem, hogy éhgyomorral érkezzen. A vizsgálatra azonban ajánlatos, telt hólyaggal érkezni, és a vizsgálat előtti órákban legalább fél liter folyadékot elfogyasztani.
    Műtét napján mikor kell érkeznem a Klinikára?
    A klinikán dolgozó kapcsolattartónk fogja önt tájékoztatni a pontos időpontról.
    Mit vigyek magammal a kórházba?
    A bennfekvéshez minden esetben hozzon magával papucsot, pizsamát, evőeszközt és poharat.
    Ha tovább szeretnék bent maradni a műtétet követően, arra van lehetőség?
    Amennyiben a klinikai benntartózkodás az Ügyfél kérésére kerül hosszabbításra, és az a klinika szabad kapacitásainak a függvényében teljesíthető, annak mindenkori ápolási napidíját árajánlatunk tartalmazza.
    Ha orvosi indokból kell tovább maradnom a klinikán, az milyen plusz költséggel jár?
    A Szolgáltató a kiküldött árajánlatban ezt feltünteti, de minden esetben plusz ápolási napnak számít.
    Ha betegség vagy más egészségügyi indokból el kell halasztani a műtétet, milyen költségek terhelnek?
    A ténylegesen elvégzett vizsgálatok díjának a levonása után a fennmaradó összeget a Szolgáltató visszautalja, amennyiben ezt az ügyfél a műtét előtt legalább 96 órával jelzi.
    A mikrosebészeti spermiumnyerés során a Szolgáltató intézi a minta fagyasztását és szállítását?
    A Szolgáltató nem finanszírozza a minta fagyasztását, valamint a minta szállításáról sem tud gondoskodni.

    VÁRANDÓS ÉS ÚJSZÜLÖTT ELLÁTÁS

    VÁRANDÓS ÉS ÚJSZÜLÖTT ELLÁTÁS

    Milyen iratokat kell magammal hoznom a kórházba?
    az édesanya részéről:
    • érvényes személyi igazolvány/érvényes útlevél és annak másolata
    • lakcímkártya/lakcímigazolás és annak másolata
    • TAJ-kártya – amennyiben van
    • magyar nyelvű házassági anyakönyvi kivonat másolata, ha idegen nyelvű, akkor hiteles magyar fordítás és annak másolta, vagy apasági nyilatkozat és annak másolata
    az édesapa részéről:
    • érvényes személyi igazolvány/érvényes útlevél és lakcímkártya/lakcímigazolás (az újszülött anyakönyvezéséhez) és ezek másolata
    Milyen orvosi dokumentációt hozzak magammal?
    • a várandósgondozási könyvét
    • a várandósság alatt készült leleteit
    Milyen felszerelést hozzak magammal a kórházba?
    • tisztálkodási szerek, törölköző, WC papír, éjszakai betét vagy Tena Lady Slim fehérnemű
    • saját gyógyszerek
    • hálóing, vékony köntös, papucs, fehérnemű
    • citrom, szőlőcukor
    • evőeszközök, pohár
    • a járvány miatt maszk és kézfertőtlenítő javasolt
    • szükség esetére: sterilizáló zacskó
    • mellszívó készülék (Lansinoh, Medela, Avent javasolt), bimbóvédő javasolt (Ardo, Medela, Lansinoh)
    Mit pakoljak az újszülött csomagba?
    • pelenka
    • babaápolási termékek (popsikrém, popsitörlő)
    • pelenkázó alátét 3 db
    Hazamenetelkor milyen ruhát kell behozni a babának?
    • body, rugdalózó /56-62/
    • időjárásnak megfelelően vastagabb kabát, pólya, pléd, bundazsák, nyáron egy vékony, hűvösebb, hideg időben egy vastagabb pamut, kötött sapka
    • babahordozó
    Speciális étkezést biztosít a Szolgáltató?
    A Szolgáltató a szerződött kismama étkezését – az esetleges speciális étkezést is beleértve, személyre szabott megrendelés formájában – biztosítja.
    Fájdalom esetén kapok fájdalomcsillapítót?
    Szükség esetén orvosi utasításra fájdalomcsillapító adása lehetséges.
    Császármetszés esetén mennyi ideig tart a megfigyelés?
    Császármetszést követően 6 óra intenzív megfigyelés következik őrzős kórtermünkben.
    Császármetszést követően mikor ehetek/ihatok, illetve tisztálkodhatok először?
    Az első óra elteltével folyadék fogyasztása már lehetséges. Öt óra elteltével pedig lehet sós/édes könnyű ételt (kekszet/ropit) fogyasztani. Felkelés után lehetőség van felügyelet mellett igény szerinti tisztálkodásra.
    A császármetszést követően az őrző kórterem után hová helyeznek át?
    A hat óra intenzív megfigyelés után kerül végleges elhelyezésre a kismama, ami minden kritérium teljesülése esetén (nem volt komplikáció, érett az újszülött) kétágyas kórtermi elhelyezést jelent.
    Amennyiben kérjük, leveszik a köldökzsinór vért?
    Miután Önök kiválasztották a megfelelő intézményt, ahol a köldökzsinór vér tárolásával foglalkoznak, és az általuk adott dobozt behozzák a szülésre, akkor igen, köldökzsinór vér levételére van lehetőség.
    Szülést követően biztosítanak aranyórát?
    Természetesen, ha nem volt komplikáció a szüléskor, és az újszülött is érett, az aranyóra biztosítására van lehetőség szülés vagy császármetszés után egyaránt.
    Szülést követően milyen ellátást kap az újszülött?
    Szülést követően a szülőszobán vagy a császárműtőben neonatológus szakorvosi ellátás történik, majd betöltött 4 órás korban neonatológus gyermekorvos vizsgálja meg az újszülöttet.
    Milyen szolgáltatásokat nyújt az újszülött osztály?
    • Első fürdetés, öltöztetés bemutatása, tanítása
    • Újszülött fürdetésének bemutatása videóval
    • Szülőszoba bemutatása videóval
    • K-vitamin beadásának bemutatása
    • Szoptatási és táplálási tanácsadás csecsemős nővérrel (szoptatási testhelyzetek, mellre helyezés, kézi fejés, gépi fejés, szükség esetén pótlás adása)
    • Ápolási feladatok tanítása (pelenkázás, helyes tartások, köldökápolás)
    • Mindennapos csecsemőápolói és gyermekorvosi vizit
    Hazamenetel előtt milyen vizsgálatok történnek az újszülöttnél?
    Hazamenetel előtti napon:
    • BERA hallásszűrés

    A hazamenetel napján:
    • BCG védőoltás beadása
    • PKU vérvétel (kötelező anyagcsereszűrés)
    • Szemvizsgálat
    • Általános orvosi vizsgálat
    Szakterület - kereső Orvoskereső

    Blog

    Vesebetegség a csendes gyilkos

    Vesebetegség a csendes gyilkos

    Dr. Barna István Semmelweis Egyetem, Belgyógyászati és Onkológiai Klinika egyetemi docense, belgyógyász, nefrológus szakorvos szót ejtett arról, mely betegségek megléte károsíthatja a vesét. Ezek kiküszöbölésére a szakorvos a legfontosabbnak a szűrővizsgálatok elvégzését tartja, a sorban utána a táplálkozás és a mozgás szerepel. Tovább

    Központi előjegyzés:

    Hétfő – Csütörtök: 08:00 – 18:00

    Péntek: 08:00 – 16:00

    +36 1 550 7007

    elojegyzes@semmelweispremium.hu

    Social media