A PET a PozitronEmissziós Tomográfia kifejezés rövidítése. Lényege, hogy bizonyos anyagokat radioaktív izotóppal jelölnek meg, melyeket részecskegyorsítóban állítanak elő. Ezeket az izotópokat a betegbe juttatják, a létrejövő pozitronsugárzást PET-kamerával detektálják, majd számítógép segítségével történik a képek létrehozása.
A PET-vizsgálat elsősorban a szervek anyagcseréjéről és működéséről ad képet, szemben például a CT-vel, azaz a komputeres tomográfiával, amely elsősorban az anatómiai viszonyokról – a szervek és elváltozások mérete, elhelyezkedése, egymáshoz viszonyított helyzete – nyújt felvilágosítást.
PET vizsgálatot 85-90%-ban daganatos betegség, illetve annak gyanúja miatt végezzük.
Alkalmas többek között:
A kardiológiai érintettségű betegségekben a szívizom életképességének a kimutatására, illetve a gyulladásos folyamatok diagnosztikájára is alkalmas.
A PET nagy előnye, hogy korai fázisban biztonsággal képes felismerni a rákos elváltozást, kimutatja a jó-, és rosszindulatú elváltozásokat, és hogy van-e áttét.
Így már akár a korai fázisban lehetőség van a daganatok felismerésére és hatékony kezelésre.
A vizsgálatok írásos kiértékelését 5 munkanapon belül juttatjuk el Páciensünk részére.
Aktuális árainkért kattintson ide!
Tudta, hogy a gyermekgyógyászatban egy gyors és pontos diagnózis nem csupán előnyt jelenthet, hanem akár életet is menthet? A Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján ez nem csupán elmélet – ez a mindennapi valóság. Éppen ezért döntöttek úgy, hogy 2025-ben az adó 1%-os kampányuk keretében egy, kifejezetten gyermekek számára kialakított MR-készülék beszerzésére gyűjtenek. Tovább
Hétfő – Csütörtök: 08:00 – 18:00
Péntek: 08:00 – 16:00